Terminarz DTM – Kiedy jeździ Kubica?

W końcu DTM opublikowało obowiązujący terminarz w roku 2020. Pandemia COVID spowodowała opóźnienie, jednak nie przeszkodziło to w starcie jednego z najbardziej prestiżowych wyścigów na świecie, w którym wystąpi Robert Kubica. Sezon DTM rozpocznie się 10 lipca, na torze ulicznym Norisring w Niemczech. Następnie realizacja przeniesie się na słynny tor Spa-Francorchamps w Belgii. Więc jeśli chcesz zapoznać się z kolejnymi informacjami, to zapraszam do przeczytania naszego artykułu.


Kryzys sportów motorowych.

Niestety pandemia koronowirusa sprawiła, że cały sport pogrążył się w głębokim kryzysie. Odwołano pierwsze wyścigi Formuły 1. Jednak pomimo wszelkich problemów dowiadujemy się, że wreszcie rusza sezon DTM 2020. Kierowcy pojawią się w Norymberdze, miejsce to jest mekką dla serii DTM i nic dziwnego, że wybór padł właśnie na ten tor. Dla Roberta Kubicy będzie to pierwszy sezon za kierownicą BMW, a reprezentowanie zespołu Orlen Team ART, na pewno będzie wymagające.


DTM i Robert Kubica.

Dla Roberta Kubicy kalendarz zwiastuje ogrom pracy. Ponieważ swoje profesjonalne umiejętności, dzieli też z teamem Alfa Romeo w Formule 1. W terminarzu DTM są co najmniej cztery rundy, które będą kolidować z terminami Grand Prix F1, w której ogłoszono tylko terminy europejskich wyścigów.


Terminarz DTM 2020. Kiedy będą wyścigi Kubicy w DTM?

● Runda 1: tor Norisring 10-12 lipca
● Runda 2: tor SPA-Francorchamps 1-2 sierpnia
● Runda 3: tor Lausitzring 14-16 sierpnia
● Runda 4: tor Lausitzring 21-23 sierpnia
● Runda 5: tor Assen 4-6 września
● Runda 6: tor Nuerburgring GP 11-13 września
● Runda 7: tor Nuerburgring Sprint 18-20 września
● Runda 8: tor Zolder 9-11 października
● Runda 9: tor Zolder 16-18 października
● Runda 10: tor Hockenheimring 6-8 listopada

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *